بایگانی‌های اخبار

 • تاریخ : 13th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وکلای هالک بانک روز دوشنبه ۲۳ فروردین در یکی از دادگاه‌های تجدیدنظر در ایالات متحده اعلام کردند این بانک دولتی ترکیه‌ای در آمریکا مصونیت قضایی دارد و از این رو کیفرخواستی که آن را متهم می‌کند به ایران برای دور زدن تحریم‌های واشنگتن کمک کرده است، باید پس گرفته شود.

سیمون لاتکوویچ، وکیل هالک بانک در دادگاه تجدیدنظر ناحیه دوم در منهتن گفت که دولت ایالات متحده صلاحیت اقامه دعوی قضایی علیه این بانک را ندارد و هالک بانک از آنجا که بانکی دولتی است در آمریکا مصونیت قضایی دارد.

هالک بانک اتهامات پول‌شویی و تبانی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ترکیه و امارات متحده را رد کرده است.

دادستان ایالات متحده این بانک را متهم کرده که درآمد حاصل از فروش نفت ایران را به طلا تبدیل می‌کرده و دوباره آن را می‌فروخته و در مواردی نیز با جعل سند تلاش داشته است وانمود کند که به جای نفت محموله‌های غذا به فروش رفته است.

مقامات قضایی آمریکا همچنین می‌گویند که هالک بانک به ایران کمک کرده تا ۲۰ میلیارد دلار وجوه مسدود شده را مخفیانه به ایران منتقل کند و با استفاده از سیستم اقتصادی ایالات متحده دست‌کم یک میلیارد دلار پولشویی کرده است.

این پرونده موجب تنش‌هایی در روابط میان ایالات متحده و ترکیه نیز شده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید داشته که هالک بانک هیچ خطایی مرتکب نشده است.

لاتکوویچ روز دوشنبه در دادگاه تاکید کرد که این بانک طبق قانون فدرال «مصونیت‌های مطلق خارجی» در ایالات متحده مصونیت قضایی دارد، اما «سیزارتا کاماراجوا» دادستان ایالات متحده گفت که این قانون تنها در مورد پرونده‌های مدنی صدق می‌کند و از دادگاه تجدید نظر خواست که دعوی او را رد کند.

وزارت دادگستری آمریکا در این پرونده علیه ۹ نفر اعلام جرم کرده است.

تیر ماه گذشته نیز یک دادگاه استیناف در ایالات متحده رای محکومیت مهمت هاکان آتیلا، معاون هالک بانک را تایید کرد. او به دو سال و نیم زندان محکوم شده است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای هالک ‌بانک خواستار بسته شدن پرونده مرتبط با ایران در آمریکا شد بسته هستند
 • تاریخ : 13th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این موضوع گفت: سال ۹۹، از نظر مبادلات و تعاملات بین‌المللی سالی سخت و دشوار بود، اما تلاش‌های معاونت علمی و فناوری برای گسترش تبادلات جهانی ادامه یافت و به نتیجه هم رسید.

وی افزود: یکی از اولویت‌های معاونت علمی در این چند سال، تسهیل ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی است. تحقق این هدف نیز سازوکارهای خود را دارد. اما تلاش‌ها به ثمر نشست و با وجود همه مشکلات توانستیم ارتباط خود را با دنیا حفظ کنیم.

به گفته قلعه‌نوی، از دیگر تلاش‌های این مرکز، تسهیل ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای جهانی پس از دریافت استانداردهای بین‌المللی است. سال گذشته، با تلاش مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری حدود ۱۳ شرکت موفق به دریافت استانداردها و مجوزهای بین‌المللی شدند. اما از شروع این برنامه تاکنون ۱۱۵ شرکت مجوزهای ورود به بازار جهانی را دریافت کردند.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: این شرکت‌ها و محصولات آنها وارد بازار جهانی شده و برخی از آنها به فروش بالایی نیز دست یافته‌اند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای ۱۱۵ شرکت ایرانی استانداردهای بین‌المللی دریافت کردند بسته هستند
 • تاریخ : 12th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرزاق حمدالله مهاجم مراکشی تیم فوتبال النصر عربستان در دیدار این تیم مقابل الفیصلی مرتکب حرکت منشوری شد و کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون عربستان رای به محرومیت ۱۵ روزه این بازیکن داد.

باشگاه النصر بعد از صدور حکم کمیته اخلاق، به این رای اعتراض کرد اما طبق اعلام رسانه‌های عربستان، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال این کشور درخواست فرجام خواهی النصر را رد و رای کمیته اخلاق را تایید کرده است.

النصر یکی از حریفان فولاد ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا است و بعید به نظر می‌رسد این محرومیت در آسیا اجرایی شود.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای محرومیت مهاجم النصر عربستان تایید شد بسته هستند
 • تاریخ : 12th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سهام آسیایی در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تأثیر سقوط سنگین سهام هندوستان، افت کردند.

جهش موارد ابتلاء به کووید ۱۹ باعث شد تا صبح دوشنبه شاخص‌های نیفتی ۵۰ و بی‌اس‌ای سنسکس هند هر دو بیش از ۲ درصد سقوط کنند.

جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۵۵ درصد افت کرد در حالی که نیکی ژاپن ۰.۶۷ درصد پایین آمد.

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰.۷۰ درصد افت کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۷۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۳۰ درصد افت کرد و کوسپی کره‌جنوبی تقریباً بدون تغییر بود و با افت اندک ۰.۰۲ درصدی روبرو شد.

در بازار ارز، دلار اندکی در مقابل ارزهای آسیایی تقویت شد تا نرخ برابری آن با ین ژاپن و یوآن چین به ترتیب به ۱۰۹.۵۵ واحد و ۶.۵۵۶۳ واحد برسد.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای همه شاخص‌های سهام آسیا افت کردند بسته هستند
 • تاریخ : 12th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، با بومی‌سازی خدمات نمودارگیری، عملیات‌های پرخطر و پرهزینه در صنعت نفت و گاز به حداقل رسید و تولیدات این حوزه بیشتر شد.

نمودارگیری یکی از ارزشمندترین و تخصصی‌ترین عملیات جانبی صنعت نفت به ویژه صنعت حفاری است. این خدمات در چاه‌های نفت و گاز، از ابتدا تا انتهای عملیات حفاری و همچنین در تکمیل و به تولید رساندن چاه نقش عمده و بسزایی را در اخذ اطلاعات ایفا می‌کنند.

به گفته مرتضی عسگری مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، نمودارگیری تولید در واقع ثبت داده‌های مربوط به اندازه‌گیری یک یا چند پارامتر سیال تولید شده در چاه نفت است که از این داده‌ها برای توصیف یا پیش‌بینی رفتار چاه تولیدی استفاده می‌شود.

وی افزود: نمودارگیری تولید با اهداف گوناگونی ازجمله ارزیابی عملکرد دینامیکی و میزان تولید در بخش‌های مختلف چاه، عیب‌یابی مشکلات پیش‌آمده و پایش میزان اثربخشی عملیات تحریک یا تکمیل چاه انجام می‌شود.

این فعال فناور ادامه داد: مهم‌ترین نتیجه استفاده از این خدمات، کاهش نیاز به انجام عملیات‌های پرخطر و هزینه زا است. با کمک این خدمات ایمنی کار در این صنایع ارتقا می‌یابد.

وی با اشاره به خدمت دیگر این شرکت، گفت: خدمات ارزیابی مطلوبیت چاه نیز توسط مجموعه ما ارائه می‌شود. با توجه به اینکه هر چاه نفت از هزاران متر لوله و چندین تن سیمان تشکیل‌شده است، مطلوبیت هر چاه سوالی است که پاسخ آن از عهده هیچ ابزار یا اندازه‌گیری به‌تنهایی برنمی‌آید. عدم بررسی هرگونه نشتی هرچند کوچک می‌تواند عواقب مختلفی از کاهش تولیدی تا تخریب محیط‌زیست داشته باشد که خود موجب توقف تولید، تعمیرات هزینه‌بر و جرایم مختلف قانونی است. متخصصان ما در زمینه ارزیابی مطلوبیت چاه با ارائه خدمات گسترده‌ای تلاش می‌کنند تا هزینه‌های نگهداشت و تعمیر چاه مدیریت شود.

عسگری افزود: این شرکت، با اتکا به دانش و نیروی توانمند داخلی و با استفاده از علم و فناوری روز، با تولید و عرضه خدمات خود، همواره در بسط و گسترش دامنه خدمات و محصولات می‌کوشد و با تمام توان درصدد تأمین و رفع نیازهای صنعت، علی‌الخصوص صنعت نفت در کشور است.

این فعال فناور همچنین، گفت: این شرکت با توسعه روزافزون و با هم‌افزایی توان و قابلیت‌های نیروی انسانی و دانشی خود، در پی ارائه مداوم خدمات نوین و باکیفیت در زمینه‌های مختلف بالادستی صنعت نفت است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای حفاری چاه‌های نفت و گاز با امنیت بیشتری انجام می شود بسته هستند
 • تاریخ : 11th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و ششم لیگ فوتبال پرتغال برای لژیونرهای ایرانی شاغل در این لیگ خوش یُمن بود. تیم ماریتیمو در روزی که علی علیپور و امیر عابدزاده مهاجم و دروازه بان ایرانی را در ترکیب اصلی داشت موفق شد با یک گل برابر فارنسی به گل برسد.

تک گل این بازی توسط علی علیپور در نیمه نخست به ثمر رسید. علیپور از ابتدای حضورش در تیم ماریتیمو در این فصل موفق به گلزنی نشده بود و با باز کردن دروازه فارنسی، علاوه بر کسب سه امتیاز حیاتی برای تیمش، طلسم ناکامی‌هایش را در پرتغال شکست.


‌شادی گل علی علیپور

علیپور در شرایطی به برد تیمش در این روزهای حساس کمک کرد که ساعاتی بعد از او، مهدی طارمی مهاجم تیم پورتو هم توانست برابر توندلا گلزنی کند. پورتو در هفته بیست و ششم لیگ پرتغال به مصاف توندلا رفت و با دو گل به پیروزی رسید. طارمی که در این مسابقه نیمکت نشین بود، در ۲۰ دقیقه پایانی به میدان رفت و توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

این گل برای طارمی اهمیت ویژه ای داشت. او در هشت بازی گذشته با لباس پورتو (با احتساب بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه ۹ بازی) گلی به ثمر نرسانده بود و طلسم گل نزدن‌هایش طولانی و طولانی‌تر می‌شد. او حالا در لیگ پرتغال ۱۰ گُله شده است و می‌تواند نیم نگاهی هم به کسب عنوان آقای گلی در هشت بازی باقی مانده پرتغال داشته باشد.

علیپور و طارمی زمانی تشکیل دهنده خط حمله تیم پرسپولیس در لیگ ایران بودند و حالا با هم در یک روز، خوشبختی با تیم‌هایشان در پرتغال را تجربه می‌کنند. علیپور در فصل اول حضورش در پرتغال چالش بزرگ‌تری نسبت به طارمی داشت و با زمان اندک بازی کردن در ماریتیمو، در نهایت در هفته بیست و ششم موفق شد نخستین گلش را در این تیم ثبت کند. با این حال روند رو به رشد این مهاجم نشان می‌دهد در صورت حفظ آمادگی و اعتماد بیشتر سرمربی ماریتیمو می‌تواند به تدریج جای خود را در لیگ پرتغال باز کند.

در این هفته از مسابقات لیگ پرتغال نباید از کنار نام امیر عابدزاده دروازه بان ماریتیمو هم عبور کرد. امیر برای دومین هفته متوالی عملکرد درخشانی در ماریتیمو داشت؛ تا جایی که در پایان بازی با فارنسی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. او یکی از ارکان اصلی کم گل خوردن ماریتیمو در مسابقاتی بوده که شاید بدون او پذیرای گلهای بیشتری می‌بود.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای هفته خوش یُمن برای مهاجمان سابق پرسپولیس در پرتغال بسته هستند
 • تاریخ : 11th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

در حال حاضر وب سایت های زیادی وجود دارند که می توانند فیلم ها و سریال ها را در اینترنت بارگیری کنند. اما شاید شما می خواهید بدانید که بهترین وب سایت برای بارگیری فیلم ها و نمایش های تلویزیونی چیست؟ در این مقاله می خواهیم یکی از بهترین وب سایت ها را برای دانلود جدیدترین فیلم ها و سری فیلم های ایرانی و خارجی به شما معرفی کنیم.

یکی از بهترین راه های استراحت و سرگرمی دانلود فیلم و سریال از بهترین سایت های دانلود فیلم و سریال است. خوشبختانه ، در سالهای اخیر ، شاهد بوده ایم که سینماهای کشورمان پیشرفت چشمگیری در صنعت فیلم سازی داشته اند. در سال های اخیر ، فیلم های ایرانی در صحنه بین المللی موفقیت های زیادی کسب کرده اند. بارگیری قانونی فیلم ها و سریال های ایرانی باعث می شود که به حقوق تهیه کنندگان فیلم و مدیران فیلم احترام گذاشته شود و مخاطبان نیز می توانند فیلم ها را با بهترین کیفیت و به صورت قانونی تماشا کنند.

دیدگاه‌ها برای معرفی سایت دانلود فیلم و سریال موویانه بسته هستند
 • تاریخ : 11th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده هفته گذشته شمار دکل‌های گازی را در حالی افزایش دادند که تعداد دکل‌های نفتی ثابت ماند، تحلیلگران معتقدند برای ثابت نگه داشتن تولید به دکل‌های بیشتری نیاز است.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۰ فروردین‌ماه) خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به نهم مارس (جمعه، ۲۰ فروردین‌ماه) نسبت به هفته پیش از آن دو دستگاه افزایش یافت و به ۴۳۲ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه آوریل ۲۰۲۰ رسید.

مجموع تعداد دکل‌های حفاری فعال در این هفته ۱۷۰ دستگاه و ۲۸ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

مجموع تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته با تعداد ۳۳۷ دستگاه ثابت بود، در حالی که شمار دکل‌های گازی با دو دستگاه افزایش به ۹۳ دستگاه یعنی بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۲۰ رسید.

تحلیلگران بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کنند تعداد کل دکل‌های آمریکایی تا سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱ به‌طور میانگین به ۴۸۰ تا ۵۰۰ دستگاه برسد.

قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا – که در چهار هفته از پنج هفته گذشته افزایشی بود- در هفته مورد اشاره کاهش یافت، زیرا نگرانی درباره افزایش تولید جهانی نفت و تضعیف بیشتر تقاضا به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته است.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای شمار دکل‌های گازی آمریکا افزایش یافت بسته هستند
 • تاریخ : 11th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موبایل هلث نیوز، این حسگرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند ذرات ویروس کرونا که بر روی گوشی نشسته‌اند را شناسایی کنند.

حسگرهای یادشده که در ابعاد نانو ساخته می‌شوند، علاوه بر گوشی‌های هوشمند بر روی تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند، صفحه کلیدهای رایانه‌ها و برخی وسایل الکترونیک دیگر نیز قابل نصب هستند. ابزار تحلیلی پیشرفته نصب شده بر روی این حسگرها با سرعت بالایی ویروس کرونا را شناسایی می‌کند.

اگر چه بررسی‌های جدید نشان می‌دهد امکان ابتلاء به ویروس کرونا از طریق لمس سطوح آلوده کم است، اما اجزای مختلف این ویروس ساعت‌ها و حتی روزها بر روی سطوح مختلف باقی می‌مانند و شناسایی و ضدعفونی کردن سطوح آلوده اهمیت زیادی دارد.

پیش از این برخی شرکت‌های سازنده ساعت‌های هوشمند، قابلیت‌هایی را به تولیدات خود اضافه کرده بودند تا با بررسی آنی علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، دمای بدن و غیره ابتلای افراد به کرونا مشخص شود.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای نصب حسگر برای شناسایی ویروس کرونا روی موبایل بسته هستند
 • تاریخ : 10th آوریل 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از بازی‌های هفته بیست و ششم لیگ فوتبال پرتغال، از ساعت ۲۱:۳۰ امروز شنبه تیم پورتو به مصاف تیم توندلا می‌رود. این مسابقه علاوه بر اینکه برای پورتو و کم کردن فاصله اش با اسپورتینگ صدرنشین اهمیت زیادی دارد، برای زوج خط حمله این تیم هم حساس و سرنوشت ساز است.

مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو با احتساب بازی‌هایش در این تیم و تیم ملی ایران (مقابل سوریه) در ۹ مسابقه پیاپی موفق به گلزنی نشده است. ترک عادت طارمی که در این فصل برای پورتو ۱۵ گل در رقابت‌های مختلف به ثمر رسانده، تعجب و انتقاد بعضی از رسانه‌های پرتغالی را در پی داشته است.

آخرین گل مهدی طارمی در بازی رفت با یوونتوس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسید. هرچند طارمی بعد از آن با گرفتن پنالتی و دادن پاس گل تاثیرگذاری خود را در پورتو حفظ کرده است اما برای مهاجمی که مدعی کسب آقای گلی لیگ پرتغال است، ناکامی در گلزنی آن هم در چند مسابقه متوالی می‌تواند باعث افزایش انتقادات و فشارها شود.

از سوی دیگر به نوشته روزنامه «ojogo» پرتغال، این قحطی گلزنی در پورتو فقط مختص طارمی نیست و زوج او در خط حمله این تیم را هم شامل می‌شود. «موسی ماره‌گا» مهاجم مالیایی تیم پورتو در سال ۲۰۲۱ تنها چهار گل برای این تیم به ثمر رسانده است.

روز گذشته «سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو در پاسخ به سئوال خبرنگاری در نشست خبری مبنی بر گل نزدن‌های طارمی، از مهاجم ایرانی خود حمایت کرد. سرجیو تاکید کرد هر مهاجمی در طول فصل دچار فراز و نشیب می‌شود و البته تا زمانی که تیمش در یک مسابقه به پیروزی می‌رسد، اهمیتی ندارد چه کسی گلزنی می‌کند. به گفته سرمربی پورتو، آنچه اهمیت دارد این است که بازیکنان خواسته‌های فنی را در زمین پیاده کنند.

بدون شک گلزنی در بازی با توندلا می‌تواند برای طارمی شروع دوباره ای در پورتو باشد بخصوص اینکه این تیم بازی برگشت لیگ قهرمانان اروپا با چلسی انگلیس را هم در پیش دارد. پورتو روز سه شنبه در حالی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با چلسی بازی می‌کند که در بازی رفت و در غیاب طارمی (به دلیل محرومیت) با دو گل برابر حریف انگلیسی شکست خورد و حالا هواداران پورتو چشم انتظار درخشش طارمی در دیدار برگشت هستند.

شاید مهاجم تیم ملی ایران بتواند با گلزنی در دیدار با توندلا، هوادارانش را برای باز کردن دروازه نماینده انگلیس بیشتر امیدوار کند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای دیدار سرنوشت‌ساز برای طارمی/ لبخند گلزنی روی لب مهدی می‌نشیند؟ بسته هستند