بایگانی‌های اخبار

 • تاریخ : 21st ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این نیروگاه توسط شرکت چند ملیتی آلمانی Thysenkrupp تأسیس می‌شود و هر سال حدود ۱۱۱۰۰ تن هیدروژن سبز تولید خواهد کرد.

هیدروژن سبز با هیدروژن عادی به دست آمده از گاز متان متفاوت است و تولید آن با استفاده از آب باعث سازگاری با محیط زیست و عدم گرمایش کره زمین می‌شود.

در نیروگاه یادشده از قدرتمندترین سیستم‌های الکترولیز کننده استفاده خواهد شد. این نیروگاه در مجاورت منطقه کوهستانی کبک ساخته می‌شود تا تأمین آب مورد نیاز آن به سهولت انجام شود. حدود ۶۱ درصد از کل انرژی برق تولید شده در کانادا از نیروگاه‌های آبی به دست می‌آید و ظرفیت تولید کل این نیروگاه‌ها ۸۲ گیگاوات ساعت انرژی است.

کانادا با ۳۷.۵ میلیون نفر جمعیت رتبه چهارم جهان در زمینه تولید برق از آب را پس از آمریکا، برزیل و چین در اختیار دارد. حالا این کشور به تولید و استفاده از هیدروژن سبز علاقه نشان داده است. شرکت دولتی هیدور – کبک کانادا که بزرگترین تولید کننده انرژی در این کشور است با عقد قراردادی به ارزش ۱۵۹ میلیون دلار آمریکا، نیروگاه جدید را در وارنس در نزدیکی مونترال خواهد ساخت.

در این نیروگاه که در سال ۲۰۲۳ به بهره برداری می‌رسد، هر سال ۱۱۱۰۰ تن هیدروژن سبز و ۸۸۰۰۰ تن اکسیژن از آب استخراج خواهد شد. از هیدروژن سبز به عنوان یک منبع انرژی برای تبدیل ضایعات غیرقابل بازیافت به سوخت‌های زیستی استفاده خواهد شد.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب در کانادا بسته هستند
 • تاریخ : 21st ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی در آخرین بازی خود برای پورتو مقابل بنفیکا به میدان رفت و باوجود گلزنی، در نیمه دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

محرومیت یک جلسه‌ای طارمی بعد از این مسابقه در دیدار با اسپورتینگ لیسبون در لیگ کاپ پرتغال اعمال شد؛ دیداری که پورتو در غیاب طارمی شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

پورتو در دیدار بعدی خود روز دوشنبه آینده به مصاف فارنسی می‌رود.

باوجود اعمال فشار از سوی بعضی از اهالی فوتبال پرتغال برای محرومیت بیشتر طارمی به دلیل خطا روی بازیکن بنفیکا، این بازیکن روز دوشنبه مشکلی برای همراهی پورتو ندارد.

روزنامه «اوجوگو» امروز نام مهدی طارمی را روی صفحه اصلی خود کار کرده و خبر داده است طارمی و «اوتایوو» دو بازیکن پورتو در این مسابقه تیمشان را همراهی می‌کنند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای طارمی آماده بازی بعدی پورتو بسته هستند
 • تاریخ : 21st ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، قیمت نفت خام در معاملات امروز، پنج‌شنبه با انتشار گزارش رشد غیرمنتظره میزان ذخایر نفت انبارهای آمریکا که نگرانی‌هایی را در مورد چشم‌انداز تقاضا ایجاد کرد، افت کرد.

تا ساعت ۱۰:۳۵ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۲۲ سنت یا ۰.۴ درصد افت کرد و به ۵۵.۸۶ دلار رسید.

قیمت نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲۴ سنت یا ۰.۵ درصد افت کرد و به ۵۳.۰۷ دلار رسید.

مؤسسه سوخت آمریکا، که یک گروه خصوصی صنعتی است اعلام کرد میزان ذخایر نفت خام آمریکا ۲.۶ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۱۵ ژانویه افت کرده است. این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند میزان این ذخایر ۱.۲ میلیون بشکه کاهش یابد.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای قیمت نفت خام با رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا افت کرد بسته هستند
 • تاریخ : 21st ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از انتشار خبر احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه و برخی خبرسازی‌ها در مورد علت احضار اذری جهرمی، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: پرونده قضائی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است که در متن تقطیع شده منتشره اغلب این موارد اتهامی حذف شده است.

به گزارش دادستانی تهران برخی دیگر از عناوین اتهامی متعدد آذری جهرمی در پرونده قضائی تشکیل شده برای وی، نتیجه گزارش‌های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگان‌های مختلف بوده است که بر اساس نص صریح قانون به دلیل مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده این دادسرا از اعلام جزئیات آن معذور است.

دادستانی تهران، با ردِ برخی گمانه زنی‌ها و شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعلام کرده است، طی دو سال گذشته و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضائی مبنی بر فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی ای صادر نشده است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای تشکیل پرونده برای جهرمی باشکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی وحقوقی بسته هستند
 • تاریخ : 20th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو پرتغال در دیدار حساس این تیم مقابل بنفیکا به دلیل تکل خطرناک روی پای «اوتامندی» مدافع حریف از زمین مسابقه اخراج شد.

مهاجم پورتو، ابتدا کارت زرد گرفت اما بعد از بازبینی صحنه با «کمک داور ویدئویی» (VAR) داور با کارت قرمز او را از زمین اخراج کرد. طارمی با همان کارت قرمز، دیدار پورتو مقابل اسپورتینگ لیسبون در لیگ کاپ پرتغال را که شب گذشته برگزار شد، از دست داد.

طبق اعلام روزنامه «ابولا»، فدراسیون فوتبال پرتغال همچنین این مهاجم ایرانی را به دلیل کارت قرمز مبلغ ۳۰۶ دلار جریمه نقدی کرد.

این در حالی است که «مانوئل فرناندس» اسطوره تیم فوتبال اسپورتینگ لیسبون از طارمی و تصمیم فدراسیون این کشور انتقاد کرد و صداقت فوتبال پرتغال را زیر سئوال برد.

وی با ابراز تعجب از محرومیت یک جلسه‌ای طارمی گفت: من خیلی نگران هستم. به عنوان مثال طارمی به خاطر تکلی که زد، فقط یک بازی تنبیه و محروم شد. چیزی که مرا آزار می‌دهد، عدم حقیقت است.

وی تاکید کرد: به عنوان یک عضو فوتبال پرتغال پس از دیدن این حرکت می گویم چگونه ممکن است برای اخراج بازیکن به VAR مراجعه کرد؟ و بعد او فقط یک بازی محروم می‌شود؟ شورای داوری کجا است؟ چگونه می‌توانیم چنین فوتبالی را باور کنیم؟

به گزارش خبرنگار مهر، تیم پورتو شب گذشته در مرحله نیمه نهایی لیگ کاپ برابر اسپورتینگ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. با این حال به نظر می‌رسد این صحبت‌ها برای ایجاد فشار بیشتر روی پورتو و مهاجم ایرانی اش است تا آنها را از کورس رقابت با اسپورتینگ در مسابقات لیگ پرتغال خارج کنند.

در حال حاضر در لیگ پرتغال، تیم اسپورتینگ با ۳۶ امتیاز صدرنشین است. پورتو با یک بازی بیشتر نسبت به بنفیکا، ۳۲ امتیازی و نزدیکترین تعقیب کننده به اسپورتینگ است. بنفیکا هم با ۳۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای حمله اسطوره فوتبال پرتغال به طارمی و جریمه نقدی مهاجم ایران بسته هستند
 • تاریخ : 20th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، چهارشنبه به دنبال گزارشی که اعلام کرد چین نرخ بهره خود را بدون تغییر نگاه خواهد داشت رشد کردند.

بانک مرکزی چین مطابق انتظار کارشناسان، نرخ بهره یک ساله و ۵ ساله خود را به ترتیب در ۳.۸۵ درصد و ۴.۶۵ درصد ثابت نگاه داشت.

جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۸۷ درصد رشد کرد در حالی که نیکی ژاپن با افت ۰.۴۵ درصدی روبرو شد.

در بازار چین کامپوزیت شانگهای ۰.۱۰ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۳۵ درصد بالا آمد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۵۱ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۱۵ درصد رشد کردند.

در بازار ارز، دلار در مقابل ارزهای مهم آسیا اقیانوسیه افت کرد. نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۱۱ درصد تضعیف شد و به ۱۰۳.۷۷ واحد رسید، در حالی که در مقابل یوآن چین ۰.۰۸ درصد افت کرد و به نرخ ۶.۴۷۲۱ واحد رضایت داد.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای اغلب سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد /چین نرخ بهره را ثابت نگاه داشت بسته هستند
 • تاریخ : 20th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، منصور کبگانیان امروز در حاشیه یکصد و چهل و سومین جلسه ستاد شورای راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران گفت: دستور اصلی این جلسه ارائه گزارش علمی و بررسی وضعیت و چالش‌های تولید و خرید واکسن کرونا بود که با حضور نمایندگان دستگاه‌های وزارت بهداشت، ستاد اجرایی فرمان امام، مؤسسات واکسن سازی همچون رازی و پاستور، فرهنگستان علوم پزشکی، محققان این حوزه برگزار شد.

وی با اشاره به موضوع جلسه گفت: تولید و خرید واکسن کرونا موضوع جلسه بود که برای هر کدام از روش‌ها نظراتی ارائه شد.

قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: اولین نظر ارائه شده در این جلسه عدم خرید واکسن از معدود کشورهایی بود که این امر در راستای حمایت از سلامت آحاد ملت ایران صورت می‌گیرد زیرا برخی از واکسن‌های تولید شده در فرم‌های ناشناخته ای هستند.

کبگانیان ادامه داد: حمایت از تولید ملی واکسن کرونا ضرروی است و از وظایف ستاد نقشه به شمار می‌رود.

قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: به علت اضطراری بودن تولید واکسن کرونا تولید این واکسن از چندین سال به یک سال تقلیل پیدا کرد این درحالی است که تولید واکسن‌هایی همچون ابولا ۲۰ سال و برخی بیماری‌های واگیر ۱۵ سال به طول انجامیده است.

۹ شرکت ایرانی ۶ نوع واکسن کرونا را تولید می‌کنند

کبگانیان با بیان اینکه ۹ شرکت ایرانی ۶نوع واکسن را در ۴پ لتفرم در حال تولید دارند، گفت: ایران تمام فناوری‌های تولید واکسن کرونا در پلتفرم‌های واکسن را دارد که برخی از آنها در اسفند و برخی در خرداد ماه سال آینده وجود خواهند داشت.

به گفته وی، ۴پ لتفرم مبتنی بر ویروس کشته شده، ناقل ویروسی، mRNA ، پروتئین نوترکیب برای تولید واکسن در پیش گرفته شده است.

وی با بیان اینکه واکسن بر پایه ویروس کشته شده ایمن است، ادامه داد: یکی از پلتفرم‌ها m RNA است که تمام ابعاد این نوع واکسن شناخته شده نیست و شرکت فایزر این واکسن را تهیه کرده است.

به گفته وی، واکسنی بر پایه پلتفرم نوترکیب با همکاری کشور کوبا توسط محققان کشور تولید می‌شود نیز از دیگر پلتفرم هاست.

کبگانیان اضافه کرد: پیش بینی می‌شود اگر مراحل را به خوبی طی کنیم نه تنها واکسن سازهای رقابتی بخش خصوصی را داریم بلکه به طور کلی تولید کننده‌های دارو با تکنولوژی‌های جدید را نیز خواهیم داشت.

وی یکی از دستاوردهای تولید واکسن کرونا در کشور را فعالیت بخش خصوصی و گفت: تا شش ماه آینده نه تنها واکسن‌های بخش خصوصی بلکه بخش دولتی هم خواهیم داشت.

وی با اشاره به گلوگاه جدی تولید واکسن کرونا در کشور افزود: یکی از گلوگاه‌های جدی ما فازهای بالینی و حیوانی است که به خوبی طی می‌شود و نگرانی ما در این جلسه ورود به سمت تولید انبوه و صنعتی بوده است که از یک تا ۲میلیون دوز خواهد بود.

قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشو افزود: چالش اصلی محققان تولید کننده واکسن «تحریم» است که توسط برخی کشورهای دشمن اعمال شده چون برخی دستگاه‌ها را نیاز داشتیم ولی این تحریم‌ها باعث شد که شرکتهای دانش بنیان به این موضوع ورود پیدا کنند.

مشکل تأمین دستگاه برای تولید واکسن نداریم

وی با تاکید بر اینکه اکنون مشکل تأمین دستگاه برای تولید واکسن نداریم، گفت: گزارشی در این زمینه از سوی مؤسسه برکت اعلام شد که تولید انبوه واکسن را در چند روز اخیر آغاز کردند که با استفاده از دستگاه‌های داخلی بوده است.

وی با بیان اینکه خرید پرخطر مصلحت ملت نیست، خاطر نشان کرد: تأمین ۱۶.۸ میلیون دوز از کوواکس یکی از برنامه هاست و شرط خرید این است که مبتنی بر پلتفرم فایزر نباشد.

کبگانیان افزود: پیش بینی شده که ۲۵ میلیون دوز تولید داخلی واکسن ایرانی کرونا تا اردیبهشت و خرداد داشته باشیم.

وی افزود: علاوه بر ۱۶.۵ میلیون دوز بناست که ۲۵.۵ میلیون دوز واردات از شرکت دیگر که مبتنی بر پلتفرم فایزر نباشد در پیش گرفته شود که پوشش خوبی برای سنین مختلف خواهد داشت.

وی افزود: انواع این واکسن برای سنین مختلف و زمینه‌های مختلف توصیه می‌شود.

۴ مصوبه برای تولید و تحقیقات کرونایی

کبگانیان با بیان اینکه این جلسه چهار مصوبه داشته گفت: اولین مصوبه در خصوص توجه مجلس و دولت به تولید واکسن است که اعتبار ویژه ای برای این منظور در نظر بگیرند.

قائم مقام ستاد راهبری اجرایی نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد: حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از فاز سوم انسانی دیگر مصوبات ما در این جلسه بود.

وی با اشاره به سومین مصوبه در این جلسه گفت: انجام کار پژوهشی در زمینه ساخت و تولید ویروس‌های صنعتی و بررسی خطرات ریسک آن برای آینده بشریت به مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت واگذار شد.

وی افزود: همچنین مقرر شد این مرکز ظرف سه ماه آینده گزارش این پژوهش را به ما اعلام کند.

کبگانیان گفت: چهارمین مصوبه این جلسه پیوست رسانه‌ای است و به نظر می‌رسد برخی اخبار رسانه‌های داخلی و هجمه‌های رسانه‌ای در زمینه تولید، خرید، عدم خرید واکسن وجود دارد.

وی با بیان اینکه که موضوع خرید و تولید واکسن نیاز به پیوست رسانه‌ای دارد، گفت: وظیفه تهیه پیوست رسانه‌ای به ستاد مهندسی فرهنگی در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی محول شده که بعد از تهیه به ستاد راهبری ارسال می‌شود و قابل استناد و استفاده خواهد بود.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای ۴ مصوبه جدید برای تولید واکسن کرونا/ مشکل تأمین دستگاه نداریم بسته هستند
 • تاریخ : 20th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه مسابقات هفته پانزدهم لیگ ستارگان قطر امروز سه شنبه دو دیدار دیگر برگزار شد. تیم العربی با حضور مهرداد محمدی و مهدی ترابی دو بازیکن ایرانی خود به مصاف تیم ام صلال رفت که این بازی با نتیجه بدون گل ‏‬به پایان رسید.

در این دیدار روزبه چشمی ۹۰ دقیقه برای اُم‌صلال، مهرداد محمدی ۹۰ و مهدی ترابی ۸۹ دقیقه برای العربی به میدان رفتند.

در دیگر بازی امروز، تیم الدحیل در حالی که علی کریمی هافبک ایرانی را ۴۵ دقیقه در اختیار داشت به مصاف القطر رفت؛ تیمی که بشار رسن هافبک ایرانی در ترکیب اصلی آن بازی می‌کرد.

این مسابقه با نتیجه‬ یک – یک تمام شد.

پیش از این دو بازی، تیم الریان با حضور شجاع خلیل زاده مدافع ایرانی موفق شد با سه گل الوکره را شکست بدهد. شجاع خلیل زاده در دقیقه ۹۵ گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای تساوی العربی با حضور ترابی و محمدی/ الدحیل با کریمی متوقف شد بسته هستند
 • تاریخ : 19th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، بانک مرکزی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد به عنوان بخشی از گردش خود به سوی سرمایه‌های دوست‌دار محیط زیست، تا سال ۲۰۲۴ از سرمایه‌گذاری در زغال‌سنگ خارج شده و سرمایه‌گذاری در نفت و گاز را محدود خواهد کرد.

بسیاری از بانک‌های مرکزی جهان در تلاش برای تشویق سیستم مالی کشورهای خود برای اینکه کمتر از اقتصادهای مضر برای محیط زیست پشتیبانی کنند، ترکیب سرمایه‌گذاری خود را سبز کرده‌اند.

بانک فرانسه ۲۲ میلیارد یورو از ترکیب سرمایه‌گذاری‌های خود را به صورت جداگانه از دارایی‌های خریداری شده در راستای سیاست‌های مالی این بانک مدیریت می‌کند.

این بانک اعلام کرد تا پایان امسال دیگر در شرکت‌هایی که بیش از ۲ درصد درآمد آنها به زغال‌سنگ مرتبط باشد سرمایه‌گذاری نخواهد کرد و این آستانه تا سال ۲۰۲۴ به ۰ درصد کاهش خواهد یافت. در حال حاضر این آستانه ۱۰ درصد تعیین شده است (یعنی بانک مرکزی در شرکت‌هایی که بیش از ۱۰ درصد درآمد آنها به زغال‌سنگ ارتباط دارد سرمایه‌گذاری نمی‌کند).

در ادامه این بیانیه آمده است تا سال ۲۰۲۴ بانک مرکزی دیگر در شرکت‌هایی که بیش از ۱۰ درصد درآمد آنها از نفت و یا بیش از ۵۰ درصد درآمد آنها از گاز باشد سرمایه‌گذاری نخواهد کرد. این به معنای خروج بانک مرکزی از پشتیبانی مالی غول انرژی فرانسه، توتال، است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای خروج بانک مرکزی فرانسه از سرمایه‌گذاری در حوزه سوخت‌های فسیلی بسته هستند
 • تاریخ : 19th ژانویه 2021
 • موضوع : اخبار
 • بازدید :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، یک شرکت فناوری انگلیسی دستبند ردیابی سلامت به قیمت ۵۰ پوند ابداع کرده که به افراد کمک می‌کند سلامت دوستان، خانواده و کارمندانشان در قرنطینه را کنترل کنند.

این دستبند «مودبیم» (Moodbeam) نام دارد و دارای دو دکمه است که کاربر می‌تواند با توجه به حالت روحی خود ( زرد نشان دهنده خوشحالی و آبی نشان دهنده غم و اندوه) آنها را فشار دهد.

این اطلاعات همراه میزان خواب و فعالیت‌های فرد در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که اپ همراه این گجت را در اختیار دارند.

این بدان معنا است که کاربران می‌توانند حالت روحی اطرافیان شأن طی قرنطینه را روی موبایل خود رصد کنند و با یک پیام کوتاه از آنها احوالپرسی کنند.

شرکت‌ها می‌توانند این دستبندها را به طور عمده برای کارمندانشان بخرند تا هنگام دورکاری از احوال آنها با خبر شوند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

دیدگاه‌ها برای دستبندی که احساسات کارمندان را به کارفرما اطلاع می دهد بسته هستند