معرفی کیت تشخیص کرونای برگزیده جایزه مصطفی(ص)

  • تاریخ : 4th دسامبر 2020
  • موضوع : اخبار
  • بازدید :
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای معرفی کیت تشخیص کرونای برگزیده جایزه مصطفی(ص) بسته هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، جکی یینگ، دانشمند برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۵ در حوزه فناوری نانو، طی سخنرانی خود در پنجمین نشست ایسا در خصوص  آشنایی صنایع با دستاوردهای دانشمندان جهان اسلام در مورد کیتهای تشخیص کرونا صحبت کرد.

جکی یینگ، در این نشست گفت: محصولات تولید شده در شرکت نوآور تشخیص آزمایشگاهی سنگاپور در سال ۲۰۱۷ از آژانس علوم، فناوری و تحقیقات (A*STAR) خارج شد و به پژوهش آزمایشگاهی  (برون تنی) در زمینه سمیت دارویی و تولید محصولات پرداخت.  

برگزیده جایزه مصطفی(ص) در خصوص  کیت مدل مالتیپلکس آرتی-پی سی آرTEPAT ۱.۰  برای تشخیص ویروس کرونا گفت: کیت حاضر، امکان تشخیص سریع و اختصاصی RNA ویروس کرونای استخراج شده از نمونه‌های گرفته شده از حلق و بینی را با حساسیت بالا فراهم می کند.

یینگ اظهار داشت: این کیت می تواند در هر واکنش، ۶ رونوشت RNA ویروسی را با اطمینان بیش از ۹۵ درصد تشخیص دهد.

به گفته وی، این کیت تنها کیت تشخیصی در جهان است که با پوشش و حساسیت ۱۰۰ درصدی، تمام ژنومهای ویروس کرونا را شناسایی کند.

وی افزود: اعتبار سنجی بالینی این کیت حساسیت و دقت تشخیص ۱۰۰ درصدیِ بدون واکنش متقابل با گونه های غیر کرونا را نشان می دهد. نکته قابل توجه این کیت، تشخیص دو ژن اختصاصی  RdRpP و M (پروتئین غشایی ویروس) است. این ویژگی، امکان تشخیص اختصاصی تر و با حساسیت بیشتر را فراهم می کند.

به گفته یینگ، این کیت در حال حاضر تحت بررسی سازمان بهداشت سنگاپور است و انتظار می رود ظرف دو هفته به تأیید برسد. 

نشست آشنایی صنایع با دستاوردهای دانشمندان جهان اسلام (EISA)، بستری است که زمینه فعالیت شرکت‌های متوسط و کوچکی که نیاز به توسعه کار و محصول خود دارند را با معرفی به سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که در نشست امسال، تسهیل‌گران بنابر ارتباط صنایع و نوآوران حضور دارند. 

پنجمین نشست ایسا با محوریت مراقبتهای بهداشتی پیشرفته و دستاوردهای پزشکی از ۱۰ تا ۱۷ آذرماه سال جاری به صورت مجازی برگزار می شود.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

اشتراک در شبکه اجتماعی

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.