ذکر روزهای هفته تاریخ روز
آخرین اخبار
کد مطلب: 15133
روايت يک وبلاگ‌نويس از شال صادق آهنگران بر شانه‌هاي حامد زماني
تاریخ انتشار : 1393/09/08
نمایش : 2288
سلحشورفرد سال ۱۳۷۲ در پايان دوران سربازي يک شال مشکي از صادق آهنگران به يادگار مي‌گيرد. او اين شال را ۱۶ آذر سال ۱۳۹۲ به حامد زماني هديه مي‌دهد. شالي که سلحشورفرد را از اينکه در برخي اجراهاي زماني همراه اوست، خوشحال مي‌کند.
به گزارش زنگ خبر، چند روز پيش حامد زماني ترانه‌اي جديد از آخرين ساخته‌هاي خود به مناسبت هفته بسيج را رونمايي کرد. چنيد پيش هم اجرايي در دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)قزوين داشت که در آن مراسم شالي سياه بر گردن داشت. همايون سلحشور فرد يکي از فعالان وبلاگ‌نويسي است که در مطلبي در سايت اين‌طور عنوان کرده که اين شال را در جريان يکي از اجراهاي حامد زماني در روز دانشجو در دانشگاه شاهد تهران بر گردن او انداخته است.

او از اهداي اين شال ابراز خوشحالي کرده و درباره شال اهدايي خود به حامد زماني گفته که در حقيقت خود او نيز اين شال را از «حاج صادق آهنگران» هديه گرفته است و از اينکه امروز آن را بر گردن فردي مي‌بيند که با هنر ترانه و سرود به دنبال شرح و نشر آرمان‌هاي انقلاب اسلامي است، خوشحال است. متن نوشته سلحشورفرد که پيش از اين در وبلاگش منتشر شده بود، به شرح زير است:

سال 1372، اواخر دوره سربازي ام بود. در درمانگاه ستاد مشترک سپاه مشغول خدمت بودم. حاج صادق آهنگران هم هر از گاهي به آن درمانگاه مراجعه داشت. يک روز آن اواخر به او گفتم: من سربازي ام رو به اتمام است و يک يادگاري از شما مي خواهم. مي خواست تسبيحي بدهد، ولي از او يک شال مشکي خواستم.

شال را که داد گفت: از سال 63 در دزفول اين شال را دارد و سفارش کرد که مراقبش باشم و آن را گم نکنم. اما سال گذشته، يعني محرم سال 1392 احساس کردم حق اين شال ادا نشده و اين شال برازنده من نيست ... فکر کردم به خود ايشان برگردانم يا به شخص ديگري که بتواند حق آن را ادا کند بدهم ... اما چه کسي؟

زماني که ما نوجوان بوديم، حاج صادق آهنگران با نغمات آسماني اش محبت نسبت به اهل بيت(عليهم السلام) و نفرت از ظالمان زمانه را در دلمان مي کاشت و جان ما را به آرمان هاي بلند انقلاب سوق مي داد. اين شال برازنده کسي است که امروز اين رسالت رو به خوبي انجام مي دهد.

از طرفي مدتي بود مترصد عرض ارادت به خواننده اي بودم که در برانگيختن حس هيجان طلبي جوانان در مسير آرمان هاي انقلاب خوش درخشيده است اما مشکل دسترسي به وي در برنامه ها و تقدير افراد مهمتر، ديگر محلي از اعراب براي من باقي نمي گذاشت. تا اينکه متوجه شدم که قرار است به مناسبت روز دانشجو به دانشگاه محل کارم بيايد.

فرصت را مغتنم دانستم، آن شال قديمي را حسابي تميز و مرتب کردم و با خود به دانشگاه بردم؛ پس از برگزاري مراسم به گردنش انداختم و رويش را بوسيدم. اما تا آن زمان هرگز به مخيله ام خطور نمي‌کرد روزي نسبت به خواننده اي اينقدر علاقه و محبت داشته باشم.

چندي بعد آن شال را در اينجا بر گردنش ديدم و خدا را شکر کردم که پس از 20 سال موفق شدم به خوبي حق آن را ادا کنم و من هم سهمي هر چند کوچک در عرض ارادت و اعلام حمايت از اين خط شکن بهره برداري از ابزار هنر ترانه سرايي در مسير آرمان‌هاي انقلاب داشته باشم.

حق شالي که از سال 63 در شهر مقاوم و زير آتش و خون دزفول بر گردن حاج صادق آهنگران بوده و اينک آن را بر گردن خواننده خوب و دوست داشتني جبهه مقاومت، حامد زماني عزيز مي‌بينيم.

به گزارش تسنيم، اين احتمال وجود دارد که اين شال شبيه شال اهدايي سلحشورفرد به زماني باشد اما به هر حال سلحشورفرد خيلي محکم عنوان کرده که اين شال دقيقاً همان شال اهدايي حاج صادق آهنگران است که او 16 آذر سال گذشته در دانشگاه شاهد تهران به حامد زماني هديه داده و از هديه دادن اين شال به فردي همچون  حامد زماني بسيار خوشحال است.

يکي از دانشجويان دانشگاه شاهد که در اين ملاقات حاضر بوده، مي‌گويد: آن روز سلحشور فرد يک کتاب شامل خاطرات دانشجويان از مرحوم معين رئيسي با عنوان «خادم الرضا معين رئيسي» را هم به زماني به يادگار داد. آهنگ پيشواز موبايل معين هم هميشه يکي از ترانه‌هاي حامد زماني بود.

معين رئيسي يک دانشجوي عضو انجم‌ن اسلامي دانشجويان اين دانشگاه بود که در جريان پيگيري امور مربوط به برگزاري نشست دانشجويي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌هاي سراسر کشور  دچار حادثه شده و بعد از يک هفته بيهوشي، جان به جان آفرين تسليم کرد. بخشي از اعضاي بدن او به تعدادي بيمار نيازمند اهدا شد و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا(سلام الله عليها) تهران به خاک سپرده شد. آيت‌الله قرهي رئيس حوزه علميه امام مهدي(عجل‌الله) درباره او مي‌گفت: «معين رئيسي! اگر چه کميت عمرش کم بود اما کيفيت عمرش بسيار بالا بود و همين که «خادم‌الرضا» بود نشان از کيفيت بالاي عمرش داشت.» دوستان معين رئيسي او را به دليل عشق به حضرت رضا(عليه السلام) و روحيه جهادي‌اش در کارهاي تشکيلاتي، سياسي و فرهنگي با عنوان «خادم الرضا» مي شناختند.

منبع: تسنيم

انتهاي پيام/

 

 
 
 
majid
| |
1393/09/09 02:45:01
0
0
عجب حکایتیه این شال
ارسال کننده
ایمیل
متن