چرا حداکثر عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون است؟

حداکثر میزان عرضه بیت کوین در روز اول توسط ساتوشی ناکاموتو در ۲۱ میلیون واحد تعیین شد. استدلال وی برای این معیار چیست؟

بیت کوین به دلیل داشتن یک ارز تورمی مشهور است. کل منبع گردش آن در ۲۱ میلی متر محدود شده و هرگز قابل تغییر نیست. اگرچه بسیاری در مورد دلایل ایجاد حداکثر سقف بحث کرده اند ، اما تعداد کمی از آنها می دانند که چرا ساتوشی ۲۱ میلیون را به عنوان معیار انتخاب کرده است.

خوشبختانه ، ما اسناد بسیاری از روزهای ابتدایی بیت کوین در اختیار داریم تا این سوال را بهتر درک کنیم. برای مبتدیان ، تعداد کل ساتوشی های در گردش (۲۱ میلیون BTC 100 100،۰۰۰،۰۰۰) یک عدد نقطه شناور IEEE است. این محاسبه را بسیار ساده تر می کند ، به همین دلیل است که از این اعداد معمولاً در سیستم عامل های رایانه استفاده می شود.

اساساً ۲۱ میلیون به این دلیل انتخاب شده است که محاسبات را ساده تر می کند. ۲۱ نیز یک عدد مثلثی است که باعث جذابیت ویژه آن می شود. به عنوان مثال ، اگر قرار بود ۶ بلوک را روی ۵ بلوک روی ۴ بلوک قرار دهید و غیره ، می توانید یک مثلث متساوی الاضلاع ۲۱ بلوک ایجاد کنید.

 

دلایل محدودیت در تعداد بیت کوین

با این حال ، دلایل دیگری برای معیار ۲۱ میلیون وجود دارد. در یک پیام بایگانی شده از ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار مرموز بیت کوین آن را “یک انتخاب دشوار می داند زیرا وقتی شبکه راه اندازی می شود ، قفل می شود و ما با آن گیر می آوریم.” در اینجا بیانیه کامل وی در این مورد آمده است:

اگر تصور کنید که برای بخشی از تجارت جهانی استفاده می شود ، فقط ۲۱ میلیون سکه برای کل جهان وجود دارد ، بنابراین ارزش آن در هر واحد بسیار بیشتر است. مقادیر عدد صحیح ۶۴ بیتی با ۸ رقم اعشار هستند ، بنابراین ۱ سکه در داخل به عنوان ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ نشان داده می شود. اگر قیمت های معمولی کم شود ، دانه بندی زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر ارزش ۰٫۰۰۱ ۱ یورو باشد ، ممکن است تغییر مکان نمایش عدد اعشاری آسان تر باشد ، بنابراین اگر ۱ بیت کوین داشتید ، اکنون ۱۰۰۰ و ۰٫۰۰۱ به عنوان ۱ نمایش داده می شود. “

با قضاوت از این نوشته های اولیه ، ساتوشی به طور فعال از احتمال ارز جهانی بیت کوین استفاده می کرد. با این حال ، سوال فرار از “چرا ۲۱ میلیون؟” در نهایت می تواند به این واقعیت برسد که یک عدد باید انتخاب می شد و ۲۱M دارای تمام ابعاد قابل محاسبه بود که آن را به عنوان کاندیدای ایده آل تبدیل کرد. بنابراین ، انتخاب ساخت کلاهک ۲۱ میلیون تا حدی منطقی و تا حدی خودسرانه انجام شد.

تمام اطلاعات موجود در وب سایت یعنی زنگ خبر ما با حسن نیت و فقط برای اطلاعات عمومی منتشر می شود. هر اقدامی که خواننده نسبت به اطلاعات موجود در وب سایت ما انجام می دهد ، کاملاً به خطر خود آنها است.

منبع : beincrypto