سیستم بانکی و صنعت طلا از بیت کوین بیشتر انرژی مصرف می‌کند

به نقل از راشاتودی، تحقیقات جدیدی که توسط شرکت رمزنگاری گالکسی دیجیتال انجام شده نشان می‌دهد هم بانکداری سنتی و هم صنعت طلا انرژی بیشتری نسبت به بیت‌کوین و رمزارز ها مصرف می‌کنند.

طبق تحقیقات این شرکت میزان انرژی مصرفی بیت‌کوین در یک سال معادل ۱۱۳.۸۹ تراولت ساعت می‌باشد. این شامل تمام فعالیت‌های تولید بیت‌کوین، ماینرها، نودها و شبکه توزیع آن می‌باشد. با این وجود این کمتر از نصف ۲۶۳.۷۲ تراوات ساعتی است که سیستم بانکداری جهان مصرف می‌کند.

گلکسی دیجیتال اعلام کرد میزان مصرف انرژی بیت‌کوین شفاف است و با استفاده از ابزارهایی مانند شاخص مصرف انرژی بیت‌کوین دانشگاه کمبریج قابل ردیابی است. این در حالی است که ردیابی و محاسبه مصرف انرژی در سیستم بانکی سنتی و صنعت طلا به این سادگی نیست.

از سوی دیگر در این تحقیق میزان مصرف انرژی صنعت طلا با استفاده از گزارشات میزان آلایندگی این صنعت که در انجمن جهانی طلا منتشر شده است ۲۴۰.۶۱ تراوات ساعت برآورد شده است.

طبق گزارش این شرکت، مصرف برق سالانه بیت کوین ۱۱۳٫۸۹ تراوات در ساعت است که شامل تمام فعالیتهای مرتبط با بیت کوین می‌شود. این رقم حداقل دو برابر کمتر از کل انرژی مصرف شده توسط سیستم بانکداری است که سالانه به حدود ۲۶۳٫۷۲ تراوات در ساعت در سراسر جهان می‌رسد.

بخش استخراج ارز مجازی شرکت گلکسی دیجیتال اعلام کرد مصرف انرژی بیت کوین شفاف و محاسبه آن با استفاده از ابزارهای خاص مثل شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج آسان است، است در حالی که ارزیابی مصرف انرژی سیستم سنتی بانکداری و همچنین صنعت طلا آنقدرها هم ساده نیست. این شرکت مصرف برق بخش بانکداری را با جمع آوری مراکز اطلاعات بانکداری شعبه‌های بانک‌ها دستگاه‌های خودپرداز و مراکز اطلاعات شبکه‌های کارتی تخمین زده است.

در گزارش این شرکت آمده است:«صنعت بانکداری اطلاعات مربوط به مصرف برق را مستقیماً گزارش نمی دهد. سیستم بانکداری خرده فروشی و تجاری نیازمند لایه‌های مختلف پرداخت است در حالیکه بیت کوین تنها پرداخت نهایی را ارائه می‌دهد».

شرکت گلکسی همچنین مصرف انرژی صنعت طلا را هم با استفاده از اطلاعات مربوط به تولید گازهای گلخانه‌ای در گزارش شورای جهانی طلا محاسبه کرده است. طبق این تحقیق، صنعت طلا سالانه حدود ۲۴۰٫۶۱ تراوات در ساعت برق مصرف می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید