عربستان صلاحیت خرید باشگاه نیوکاسل را ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در حالی اقدام به خرید باشگاه نیوکاسل انگلیس کرده است که شبکه بین اسپورت قطر به تیم های انگلیسی در این زمینه هشدار داد.

روزنامه الوطن قطر در این ارتباط نوشت: «شبکه بین اسپورت به عنوان یکی از اصلی ترین شرکای تلویزیونی فوتبال انگلیس از باشگاه های لیگ برتر خواسته است تا درباره خرید صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان در نیوکاسل تحقیقات بیشتری به عمل بیاورند.

صندوق عربستان مهمترین بخش در معاملات خرید باشگاه است که تقریبا ۳۰۰ میلیون پوند (۳۶۲ میلیون دلار) ارزش دارد. این صندوق اکنون با پیش پرداخت ۱۷ میلیون پوندی (۱۹.۵ میلیون دلار) به مالک باشگاه نیوکاسل، معامله را نزدیک به پایان کرده است.

بین اسپورت که صاحب حق پخش بسیاری از مسابقات ورزشی در دنیا است، مقامات سعودی را متهم می کند که در پشت پرده شبکه «بی آوت کیو» قرار دارد که بعد از بحران سیاسی در خلیج فارس در سال ۲۰۱۷، پخش بسیاری از رویدادهای ورزشی از جمله لیگ برتر انگلیس را سرقت می کرد.

«یوسف العبیدیلی» مدیر اجرایی شبکه بین اسپورت با ارسال نامه ای به باشگاه های لیگ برتر انگلیس از آنها خواست تا تحقیق کنند که آیا مدیران، مقامات و دیگر نمایندگان عربستان صلاحیت دارند مالک نیوکاسل باشند یا خیر.

العبیدیلی گفت: درخواست من بر اساس کارهایی است که دولت سعودی در گذشته انجام داده و در تلاش برای سرقت منافع تجاری باشگاه های شما بوده است. فکر می کنم شما هم موافق این موضوع باشید. اگر این معامله نهایی شود، اغراق نیست که بگوییم مدل اقتصادی فوتبال در معرض خطر است.»

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*