بسیاری از دورکارهای آمریکایی دورکار باقی می‌مانند

  • تاریخ : 26th آوریل 2020
  • موضوع : اخبار
  • بازدید :
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای بسیاری از دورکارهای آمریکایی دورکار باقی می‌مانند بسته هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، نتایج یک بررسی که با همکاری شبکه سی ان بی سی و مؤسسه تحقیقاتی Change در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان در کل این کشور گفته‌اند به دنبال شیوع ویروس کرونا تمامی امور شغلی و حرفه‌ای خود را از منزل انجام می‌دهند، با این حساب ۵۸ درصد از شاغلان آمریکایی هنوز در سر کارهای خود در خارج از منزل حضور می‌یابند. این در حالی است که تا قبل از شیوع کرونا تنها ۹ درصد از مردم آمریکا دورکار بودند.

از میان پاسخ دهندگان حدود ۱۴ درصد گفته‌اند که بعد از شیوع کرونا میزان دورکاری آنها از منزل افزایش یافته و ۱۹ درصد هم گفته‌اند به همین علت برای اولین بار به دورکاری روی آورده‌اند. ۲۴ درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند بعد از اتمام قرنطینه هم دوست دارند به طور کامل یا نسبی از منزل کار کنند و ۵۵ درصد گفته‌اند دوست دارند به سرکار خود بازگردند. البته ۲۰ درصد هم در این زمینه تصمیم نگرفته‌اند.

بر اساس همین بررسی هر چقدر درآمد افراد بیشتر می‌شود، درصد دورکاری آنها در آمریکا افزایش می‌یابد. به عنوان نمونه تنها ۲۴ درصد از افراد با درآمد کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال در آمریکا دورکار هستند. اما این رقم در مورد افراد با درآمد بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار به ۳۶ درصد و در مورد افراد با درآمد ۱۰۰ هزار دلار به بالا به ۴۶ درصد افزایش می‌یابد.

۲۱ درصد افراد، بهره‌وری دورکاری را کاملاً بیشتر از حضور در محل کار دانسته‌اند، ۳۹ درصد گفته‌اند تا حدودی با این مساله موافقند و ۴۰ درصد هم بهره‌وری حضور در محل کار را بیشتر دانسته‌اند. همچنین صرفه‌جویی زمانی ناشی از دورکاری در اکثر موارد صرف وقت گذرانی با اعضای خانواده، استراحت، خوابیدن و بازی و سرگرمی در خانه شده است.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

اشتراک در شبکه اجتماعی

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.