کمپین بین المللی دانشجویی مبارزه با کرونا راه اندازی شد

  • تاریخ : 15th مارس 2020
  • موضوع : اخبار
  • بازدید :
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای کمپین بین المللی دانشجویی مبارزه با کرونا راه اندازی شد بسته هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، کمپین بین المللی مبارزه با کرونا (Corona Fighters) به عنوان بزرگترین پویش مبارزه با ویروس کرونا (COVID-۱۹) در خاورمیانه، به همت معاونت بین الملل دانشگاه راه اندازی شد.

دکتر امیرحسین معماری، مدیر توسعه امور بین المللی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: کمپین داوطلبانه دانشجویی چند زبانه Corona Fighters با مشارکت افراد و متخصصان بین المللی برآن است که روش‌ های تأیید شده مقابله و پیشگیری با شیوع ویروس کرونا را در اختیار جوامع ملی و بین المللی قرار دهد و الهام بخش و حامی میلیون‌ ها نفر در خاورمیانه، جنوب آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا باشد.

وی با اشاره به آغاز کار کمپین بین المللی مبارزه با کرونا از ۳۰ بهمن ۹۸ و فعالیت آن تا ۳۱ مرداد ۹۹، اظهار داشت: افزایش سطح آگاهی جامعه در سطوح ملی، منطقه‌ ای و بین المللی، به اشتراک گذاشتن درس آموخته‌ ها و تجربیات کسب شده و راه حل‌ های درمانی و مدیریتی موثر در ایران با متولیان سلامت در سایر کشورها به عنوان اهداف این پویش تعریف شده است.

معماری خاطرنشان کرد: مقابله با خبرهای جعلی پیرامون  COVID-۱۹ و ارائه راه حل‌ های خلاقانه در کنترل آن، کمک به بیماران و مراقبان آنها در منزل، کاهش شیوع و جلوگیری از انتشار ویروس در جوامع جدید، حمایت روانی- اجتماعی از افراد در مناطق در معرض خطر و تحریک مسئولیت پذیری اجتماعی در افراد و گروهها از دیگر اهداف این پویش تعریف است.

مدیر توسعه امور بین المللی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران مخاطبان این کمپین بین المللی را در گام نخست دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر دانشگاه‌ ها دانست و اظهار داشت: همچنین وزارتخانه ها، سازمانها، بیمارستانها، پزشکان، پرستاران و دانشجویان پزشکی سایر کشورهای خاورمیانه، فارسی زبانان داخل و خارج از کشور، اتباع خارجی ساکن ایران و مرتبط با دانشجویان بین الملل و مردم منطقه خاورمیانه جنوب آسیا و آفریقا نیز دیگر مخاطبان این کمپین هستند.

معماری افزود: پیام ها و خروجی اصلی کمپین Corona Fighters به صورت اطلاعیه‌ های بهداشتی مبتنی بر مستندات، دستورالعمل‌ های مراقبتی و پیشگیری شامل مراقبت فردی، سازمانی، محل کار و زندگی، خوابگاه‌ ها و اماکن درمانی، پیام‌ ها و سخنرانی‌ های انگیزشی از شخصیت‌ های معتبر علمی و هنری، محتوای چند رسانه‌ ای چون آموزش‌ های مراقبتی، تجارب شخصی موفق و سرگرمی‌ های آموزشی و آموزش مجازی برای دانشجویان پزشکی، پزشکان و پرستاران شاغل در سایر کشورها خواهد بود.

وی از تلاش برای جلب همکاری سفارتخانه کشورهای منطقه چون افغانستان، پاکستان، هند و عراق برای پیوستن به کمپین بین المللی کرونا خبر داد و گفت: همچنین شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای منطقه‌ ای و بین المللی شامل کمپین‌ های آگاهی رسانی، سازمان‌ های مردم نهاد، یونسکو، یونیسف و افراد داوطلب، جلب همکاری استارت آپهای حوزه سلامت با نگاه منطقه‌ ای و بین المللی و جلب مشارکت سازمانهای سلامت محور از جمله EMRO ،WHO و M۸ نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر توسعه امور بین المللی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: دانشجویان ایرانی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر دانشگاه‌ های کشور و منطقه، دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در سایر کشورها، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه به صورت داوطلبانه امکان عضویت در کمپین را خواهند داشت.

معماری خاطرنشان کرد: انتظار می‌ رود با ادامه فعالیت کمپین Corona Fighters شاهد کاهش ترس و افزایش حس امنیت در جامعه و تثبیت جایگاه دانشگاه به عنوان پیشگام در حوزه دیده بانی سلامت و مرجعیت علمی در سطح منطقه و بین الملل باشیم.

وی یادآور شد: علاقه مندان می‌ توانند کمپین بین المللی مبارزه با کرونا را در شبکه های اجتماعی اعلام شده دنبال کرده و یا عکسها و فیلم‌ های خود را با موضوع چگونگی مبارزه با ویروس کرونا در سایت www.coronafighters.org بارگذاری و ارسال کنند.

*این خبر به نقل از خبرگزاری مهر منتشر شده است*

اشتراک در شبکه اجتماعی

مطالب مشابه با این مطلب

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.